Brama weselna pomysły

Zwyczaje bez których ślub nie może się odbyć, oraz pomysły na niezapomniane oczepiny.

Brama weselna pomysły

Post przez Gacek » 7 paź 2010, 19:01

Witam wszystkich forumowiczów! Chciałbym się zapytać czy macie jakieś fajne pomysły na zorganizowanie bramy weselnej :] Pewnie wiecie co to. Brama to taki stary zwyczaj (u nas w rejonie mocno kultywowany), który polega na zatrzymaniu Pana Młodego w dniu ślubu, kiedy jedzie do domu Panny Młodej. Jeśli Młody chce się przebić przez "bramę" i dalej kontynuować podróż do Młodej, musi się wykupić dając butelki z trunkami. No chyba że bramę robią dzieci, to wtedy rozdaje cukierki :lol: Mój najlepszy przyjaciel żeni się niedługo, a ja w toku spraw zapomniałem z kolegami pomyśleć nad bramę weselną. Dlatego proszę o rady, czy znacie jakieś fajne, niebanalne pomysły ;)
Gacek
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: kawaler

EkspertWeselny.pl poleca

Pan Polecacz
II
II

Status rodzinny: narzeczony
Data ślubu: 5 sierpień 2011
Miejsce ślubu: Warszawa

Brama weselna pomysły

Post przez 4eDsyUi » 7 paź 2010, 19:16

Może zamiast, albo razem z alkoholem, niech Młody ma do wykonania jakieś śmieszne zadania, które Mu nadacie i nakręcicie. A filmik możecie potem oddać kamerzyście aby dodał do filmu z przygotowań albo wręcz puścić na weselu jeśli macie dostęp do sprzętu :) Tylko nie każcie mu pić przy zadaniach bo najważniejszego już nie będzie w stanie wykonać :lol:
4eDsyUi
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: panna

Brama weselna pomysły

Post przez Jolanta » 7 paź 2010, 19:22

Możesz np ustawić samochód na środku drogi, którą Mody będzie jechał, zatarasuj przejazd i zacznij wymieniać w nim koła :] Jeśli Młody będzie chciał przejechać, musi się wykupić...
Możesz zorganizować grupę osób, która będzie przechodziła po pasach w tą i z powrotem, tak aby nie było przejazdu ;)
Albo zaaranżuj sytuację, że np są roboty na drodze i nie ma przejazdu. Ustaw jakieś pachołki, można też jakieś znaki czy tablicę informacyjną ustawić ;)
Jolanta
VII
VII

Brama weselna pomysły

Post przez Zuzia » 7 paź 2010, 20:55

Można podstawić jakąś osobę przebraną za policjanta, która zatrzyma samochód Pana Młodego. I będzie chciała wlepić mandat np. za prędkość, zakłócanie spokoju, za "brzydko" przybrany samochód. A nawet może zagrozić więzieniem na 48h, tak że się może spóźnić na ślub :] No i Młody będzie musiał przekupić władzę hehe ;)
Czasami robiąc bramę nawiązuje się do zawodu, który wykonuje Młody. Np. jak pracuje na pogotowiu ratunkowym, to karetki mogą zatarasować drogę czy można upozorować wypadek na drodze, rannych i nieprzejezdną drogę. Albo przebrać się za osobę ze służb specjalnych w masce przeciwgazowej i udać, że jest podejrzenie skażenia powietrza i zapobiegawczo zakaz przejazdu, a także imprez itd przez tydzień. No chyba, że Młody "przekona" ich, to wtedy odwołają zakaz ;)
Myślę, że pomysłów jest naprawdę duuużo :]
Zuzia
I
I

Brama weselna pomysły

Post przez margolcia » 8 paź 2010, 12:03

Fajne pomysły macie. Mi ten z policjantem najbardziej się podoba :]
Kiedyś widziałam taka scenkę, że Panu Młodego zatarasował drogę mężczyzna z dwoma koszykami. Jeden koszyk miał ciężki, czymś wypełniony - drugi pusty. Młody musiał wypełnić ten pusty koszyk po brzegi, jeśli chciał przejść ;)
Osoby mieszkające na wsi mogą skorzystać z jej uroków i zatarasować Panu Młodego drogę jakimś ciągnikiem czy inna maszyną :P Oj wtedy to młody musie się postarać, by go przepuszczono hehe :]
Koleżanka mi opowiadała ponadto, że u niej w kościele jest stała grupa osób, która zawsze przychodzi na ślubu i robi bramy. Takie ich hobby weekendowe hehe :] Opowiadają jakieś wierszyki itp. i potem dostają w zamian różności ;)
margolcia
VIP
VIP

Brama weselna pomysły

Post przez 4eDsyUi » 8 paź 2010, 16:23

Zuzia napisał(a):Można podstawić jakąś osobę przebraną za policjanta, która zatrzyma samochód Pana Młodego. I będzie chciała wlepić mandat np. za prędkość, zakłócanie spokoju, za "brzydko" przybrany samochód. A nawet może zagrozić więzieniem na 48h, tak że się może spóźnić na ślub :] No i Młody będzie musiał przekupić władzę hehe ;)
Czasami robiąc bramę nawiązuje się do zawodu, który wykonuje Młody. Np. jak pracuje na pogotowiu ratunkowym, to karetki mogą zatarasować drogę czy można upozorować wypadek na drodze, rannych i nieprzejezdną drogę. Albo przebrać się za osobę ze służb specjalnych w masce przeciwgazowej i udać, że jest podejrzenie skażenia powietrza i zapobiegawczo zakaz przejazdu, a także imprez itd przez tydzień. No chyba, że Młody "przekona" ich, to wtedy odwołają zakaz ;)
Myślę, że pomysłów jest naprawdę duuużo :]

Pomysły świetne ale ryzykowne bo przebieranie sie za stróżów prawa jest zabronione :) Normalny policjant na wieść, że to bramka to jeszcze by puścił ale służbista sam wlepi mandat i...bedzie co wspominac hahah
4eDsyUi
Przyjaciel
Przyjaciel

Brama weselna pomysły

Post przez Natalia » 8 paź 2010, 20:09

Oj tam Panu Młodemu nie wlepiłby... Przecież samochód którym jadą młodzi nie mają tablic rejestracyjnych tylko jakiś napis i nikt ich nie zatrzymuje i nie wlepia mandatu.... Chyba :roll: :roll:
Natalia
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: Mężatka :)
Data ślubu: 30 kwietnia 2011

Brama weselna pomysły

Post przez 4eDsyUi » 8 paź 2010, 22:35

Natalka, ale to nie Młody jest za tego policjanta przebrany... I fakt, za pewne rzeczy nie wlepiają, np za trąbienie, ale za zbyt wysoką prędkość już tak (słusznie zresztą).
4eDsyUi
Przyjaciel
Przyjaciel

Brama weselna pomysły

Post przez Jolanta » 9 paź 2010, 22:40

Tez mi się wydaje, że żadnego mandatu nikt by nie dostał ;) To jest zabawa, a nie czyn popełniany z myślą o oszustwie czy przestępstwie. Jeśli policjant wlepił by za coś takiego mandat, to naprawdę musiałby być jakimś strasznym służbistą i sztywniakiem 8-)
A poza tym w wypożyczalniach kostiumów są stroje policjantów, strażaków, lekarzy... No i zawsze jak ktoś się obawia, to można poprosić znajomego policjanta, by wziął udział w scence. Potem zostanie oczywiście wynagrodzony trunkiem ;)
Jolanta
VII
VII

Brama weselna pomysły

Post przez Gacek » 10 paź 2010, 19:49

Super pomysły :] Chętnie bym jakaś scenkę z kolegami odegrał. Tylko tak sobie uświadomiłem, że jako gość będę w garniaku i nie będę miał za bardzo jak się przebierać. To mnie ogranicza :? Ale na pewno jakieś zadania wymyślimy Modemu, by się wykazał. I oczywiście wszystko uwiecznimy korzystając z pomocy kamerzysty :]
Gacek
Nowy User
Nowy User

Brama weselna pomysły

Post przez Nikole » 12 paź 2010, 15:59

Rzeczywiscie ciekawe pomysły. Jednak w mojej miejscowości jest inaczej, bramę robią zawsze przypadkowe osoby i pan młody ze starostą i drużbami musi sie wykupić u tych osób. Często też bramy są robione, gdy państwo młodzi jada do kościoła i by zdążyć na ceremonię też muszą się wykupić (zazwyczaj alkoholem).
Obrazek
Nikole
I
I

Brama weselna pomysły

Post przez Hania » 14 gru 2010, 22:01

ostatnio widziałam, jak dzieci zajechały młodym drogę rowerami... :D też całkiem uroczo to wyglądało... :)
Hania
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: Panna

Brama weselna pomysły

Post przez Zuzia » 17 gru 2010, 09:22

U mnie najczęściej bramę robią sąsiedzi ;)
Zuzia
I
I

Brama weselna pomysły

Post przez JJagusia » 20 gru 2010, 19:17

W Naszym regionie robi się takie bramy już po ślubie, kiedy młodzi wraz z gośćmi jadą na salę weselną.
My też mieliśmy takie bramy, nawet aż 5. Jedne były bardzo fajnie zrobione, inne mniej fajnie (sąsiad żur chciał tylko wódkę wyrwać :? ).
Najfajniejsza brama była zrobiona przez Rafała kolegów, którzy przebrali się za babcię i dziadka mówiąc śmiesznym gwarem kazali mi przybijać młotkiem dwa gwoździe do kołka, a mężowi obierać ziemniaki - śmiechu było co nie miara jak połamałam im młotek - niechcący oczywiście. Później Rafał miał trafić siekierą między wbite przeze mnie gwoździe i przerąbać kołek - dosyć spory z resztą :roll: Na koniec była negocjacja o butelki z wódką i wspólne przecięcie wstęgi.
Wszystko było tak komicznie zorganizowane, jak w jakimś kabarecie, byliśmy zachwyceni :]
Wszystko mamy nagrane na płycie z wesela :mrgreen:

Pomysły na bramę Zuzi, są świetne :lol:
ObrazekObrazek
"Całym sercem - aż do końca świata 05.09.2009"
...czekamy na cud...
JJagusia
V
V

Status rodzinny: żonka:)
Data ślubu: 5 września 2009

Brama weselna pomysły

Post przez watacukrowa » 15 kwi 2011, 12:21

Można przebrać się za dzieci pić mleko z butelek ze smoczkiem, siedzieć w pożyczonych wózkach spacerowych. Nad dziećmi próbuje przejąc kontrolę "jedyna" dorosła osoba. W pewnym momencie maluchy cichną i wykrzykują "Sto lat Parze Młodej". Widziałam kiedyś taka bramę, a dziecmi były panie koło 50 tki :)
Obrazek
watacukrowa
I
I

Brama weselna pomysły

Post przez Bartek » 13 lip 2012, 02:04

O to przykład bramki weselnej:
http://www.youtube.com/watch?v=JFVVwUglZZI
Bartek
Nowy User
Nowy User

Brama weselna pomysły

Post przez margolcia » 15 lip 2012, 02:40

Dosłownie "bramka" weselna. Świetne hehe ;)
margolcia
VIP
VIP

Brama weselna pomysły

Post przez Jolanta » 25 lip 2012, 22:11

Hehe fajne. A to autentyczne zdarzenie? ;)
Jolanta
VII
VII

Brama weselna pomysły

Post przez Asia89 » 19 sie 2012, 04:33

watacukrowa napisał(a):Można przebrać się za dzieci pić mleko z butelek ze smoczkiem, siedzieć w pożyczonych wózkach spacerowych. Nad dziećmi próbuje przejąc kontrolę "jedyna" dorosła osoba. W pewnym momencie maluchy cichną i wykrzykują "Sto lat Parze Młodej". Widziałam kiedyś taka bramę, a dziecmi były panie koło 50 tki :)

nie moja bajka :) dziwne trochę
Asia89
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: Panna

Brama weselna pomysły

Post przez margolcia » 20 sie 2012, 18:59

Oj tam, można zaszaleć.
Kiedyś zespół Fasolki śpiewał taką piosenkę "Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego".

Życzę wszystkim oraz sobie posłuchania czasami tej rady ;)
margolcia
VIP
VIP

Brama weselna pomysły

Post przez BasiaTomek » 20 sie 2012, 23:14

..apropo bajki, to mi się przypomniało takie cuś z Akademi Pana Kleksa

(...) "Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce,
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa,
Bo z wami jest weselej, ruszymy razem w knieje,
A w kniejach i dąbrowach przygoda już się chowa" (...)

8-) :lol: :lol: :lol:
Obrazek
BasiaTomek
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: Mężatka :)
Data ślubu: 5 sierpnia 2011
Miejsce ślubu: Białystok