Do ślubu bez welonu.

Do ślubu bez welonu.

Post przez koniczynka87 » 12 cze 2011, 00:57

Nie podobają mi się welony, z tego tytułu postanowiłam go wykreślić całkowicie ze ślubnej stylizacji. Za to chcę mieć we włosach jakąś białą przypinkę (włosy rozpuszczone) i tak cały czas się waham czy to dobry pomysł. Mama i babcia twierdzą, że przynajmniej do ślubu powinnam założyć welon, ale ja nie chcę ...
A chciałabym wyglądać mniej więcej tak:
Obrazek

Co o tym myślicie? Czy welon jest na prawdę konieczny?
Obrazek
koniczynka87
I
I

Status rodzinny: Mężatka
Data ślubu: 1 października 2011

EkspertWeselny.pl poleca

Pan Polecacz
II
II

Status rodzinny: narzeczony
Data ślubu: 5 sierpień 2011
Miejsce ślubu: Warszawa

Do ślubu bez welonu.

Post przez 4eDsyUi » 12 cze 2011, 04:46

Nie jest jeśli nie czujesz stylizacji z welonem. Powinnaś wyglądać tak jak Tobie pasuje ale mamie i babci też się nie dziwię bo tradycja to, tradycja tamto :)
4eDsyUi
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: panna

Do ślubu bez welonu.

Post przez margolcia » 12 cze 2011, 05:31

Też uważam, iż jeśli nie chcesz welonu na ślub to nie musisz go wcale nakładać. Bo to Ty masz się dobrze czuć w swej stylizacji ślubnej. No ale tradycja przemawia za welonem, więc musisz nazbierać siły i przygotować na odpieranie ataków babci i mamy ;)
margolcia
VIP
VIP

Do ślubu bez welonu.

Post przez BasiaTomek » 12 cze 2011, 18:12

Tradycja rzecz święta! :]

Jeśli nie welon, to może toczek, kapelusz, kwiat? ;) Musisz zastanowić się co byś chciała mieć i czy to by pasowało do sukni..Z drugiej strony nie wiem czemu aż tak bardzo upierasz się aby nie mieć welonu? 8-) Ja wychodzę z założenia, że skoro welon nie jest do noszenia na codzień, a jest to ewidentnie element związany ze ślubem to upinając go we włosy czuję się bez dwóch zdań Panną Młodą! Nie wiem czy tyle satysfakcji dostarczyła by mi chociażby taka przypinka co na zdjęciu..Hmm czułabym, że czegoś mi brakuje :] Również na początku wybrałam fryzurę z rozpuszczonymi włosami itp, welon też wydałam mi się nijaki, ale jak zaczełam mierzyć suknie ślubne, upiełam włosy do góry i przyczepiłam welon, to aż łezka się w oku zakręciła :], Panna Młoda jak nic! ;) ..więc moja koncepcja uległa zmianie, będę miała upięte włosy + upięty pod fryzurą welon. ;)

PS: Zaprezentowane na zdjęciu wpięte we włosy cudo, to z całym szacunkiem ale to jest za skromne. ;)
Obrazek
BasiaTomek
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: Mężatka :)
Data ślubu: 5 sierpnia 2011
Miejsce ślubu: Białystok

Do ślubu bez welonu.

Post przez 4eDsyUi » 12 cze 2011, 23:30

BasiaTomek napisał(a):Tradycja rzecz święta! :]

Skoro tradycja rzecz święta to chciałabym zauważyć, że wianek i welon tradycyjnie zarezerwowane są wyłącznie dla dziewic :] :] :] Ja tu nie będę rzecz jasna wnikać w to czy ktoś wobec tego ma prawo do noszenia ich czy też nie ale welony nie zależą tradycyjnie od stylizacji i tego, że to (teoretycznie) jeden dzień w życiu.

Chociaż przyznaję, że ja z czasem też się przekonałam do welonu bo też wolałam przypinkę. Czas robi swoje, ważne aby być otwartym.
Ta stylizacja jednak z fryzurką i przypinką Koniczynki mi się akurat bardzo podoba. Przecież nie każdy musi mieć to samo co wszystkie panny młode :]
Tak czy siak, jeśli się zdecydujesz to dobrze, jeśli nie to też w porządku. Zawsze możesz mieć welon zapasowy i w razie czego jednak założyć jeśli w ostatniej chwili jednak się zdecydujesz :)
4eDsyUi
Przyjaciel
Przyjaciel

Do ślubu bez welonu.

Post przez margolcia » 13 cze 2011, 02:51

Ja tam się aż tak nie znam na tradycji, ale myślę że jakiś element biały przydałby się. Jak nie chcesz welonu to taka przypinka czy nawet kwiat będą naprawdę ok ;)
margolcia
VIP
VIP

Do ślubu bez welonu.

Post przez Lauretta » 13 cze 2011, 03:07

Ja też uważam, że nic na siłę :) jak nie chcesz welonu - to nic złego w tym nie widzę, fryzura jest piękna i białe przypinki czy kwiaty we włosach też by pasowały. Choć zgadzam się, że welon to taka rzecz, którą nałożyć jest okazja tyko na ślubie, bo kwiaty i inne gadżety we włosach można mieć na co dzień i od święta ;)

ja na początku też nie chciałam welonu, a ostatecznie welon był...i to długi, taki ciągnący się jeszcze za suknią i opadający na twarz 8-) :lol: wizja zmieniła mi się, jak już suknię wybrałam i pani w salonie dopięła welon :) także nigdy nie wiadomo, jak ostatecznie sprawę rozwiążesz. Byle byś była zadowolona!
Obrazek
Lauretta
Members
Members

Status rodzinny: mężatka

Do ślubu bez welonu.

Post przez BasiaTomek » 13 cze 2011, 06:18

"Kobieta zmienną jest." ;)
Obrazek
BasiaTomek
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: Mężatka :)
Data ślubu: 5 sierpnia 2011
Miejsce ślubu: Białystok

Do ślubu bez welonu.

Post przez kasiakowa7 » 23 cze 2014, 22:58

Nie podobają mi się welony. Ja mam zamiar upiąć sobie kwiatuszka albo zakupić woalkę ślubną. :]
kasiakowa7
Nowy User
Nowy User

Do ślubu bez welonu.

Post przez QrellaSS » 6 mar 2015, 09:43

Ślub powinien odbyć się raz w życiu i możesz go zaplanować jak tylko Ci się podoba, jeśli nie chcesz welonu to po co masz go na siłę ubierać. Byłabym zdziwiona jeśli nie chciałabyś w tym wyjątkowym dniu mieć na sobie pięknej sukni ale welon... Ładne opięcie też pięknie się prezentuje. Szkoda, że nie ładują mi się obrazki pod Twoim postem, bo z miłą chęcią spojrzałabym na Twój pomysł. Pozdrawiam :)
MATARI Studio - fotografia i film ślubny na najwyższym poziomie;)
QrellaSS
I
I

Status rodzinny: Mężatka

Do ślubu bez welonu.

Post przez KwiatekD » 30 kwi 2015, 08:54

Długi płożący się welon to jest moje marzenie, nie potrafiłabym z niego zrezygnować.
Z Damy Radę na pewno damy radę odpowiednio ugościć Naszych gości weselnych :)
KwiatekD
Nowy User
Nowy User