Jak obniżyć koszty wesela

Organizacja ślubu i wesela to ogromne koszty. Skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

Post przez ZakochanyFacet » 4 mar 2011, 14:56

Własnie w każdym moim kosztorysie na prawie 200 osób wychodzi..cena..kosmiczna..nie wliczając alkohol i tort..za te pieniądze mógłbym nowe auto kupić..co proponujecie na redukcję kosztów?..
ZakochanyFacet
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: kawaler

EkspertWeselny.pl poleca

Pan Polecacz
II
II

Status rodzinny: narzeczony
Data ślubu: 5 sierpień 2011
Miejsce ślubu: Warszawa

Post przez BasiaTomek » 5 mar 2011, 01:04

ZakochanyFacet nie ma nic za darmo. ;) :lol:
Obrazek
BasiaTomek
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: Mężatka :)
Data ślubu: 5 sierpnia 2011
Miejsce ślubu: Białystok

Post przez Sonia86 » 5 mar 2011, 02:54

ZakochanyFacet, wezcie ślub zagranicą jak my z Robertem :lol: zaoszczędzicie dużżżo kasiory 8-)
Obrazek
Sonia86
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: Mężatka
Data ślubu: 19 kwietnia 2011
Miejsce ślubu: Sri Lanka

Post przez Jolanta » 5 mar 2011, 16:01

O takie sprawy należy troszczyć się już na początku planowania wesela. Jak masz dużo gości, to mogłeś się targować z właścicielem sali weselnej - im więcej gości tym mniej za talerzyk. Potem można się spytać czy sala weselna ma jakieś układy, "przyjaźnią się" z innymi firmami z branży np. z cukiernią, i czy maja tam jakieś zniżki z których możesz skorzystać. Potem pomyśl kto ze znajomych czy rodzinki ma fajne autko i może Was zawieść do ślubu, czy ktoś z rodzinki zna fotografa, zespół weselny i załatwi wam zniżkę. Garnitur męski można kupić w okresie wyprzedaży, na pewno nic nie starci na uroku a jedynie na cenie. Można przejść się na tagi ślubne w okolicy, tam często rozdają zniżki na suknie ślubne i inne rzeczy. Jeśli masz trochę czasu i zdolności możesz sam zrobić winietki i sztalugę na której ustawisz plan usadzania gości. Tak samo bukiet Młodej. Słyszałam, że za kilka kalii związanych kwiaciarki chcą bagatelne sumy, a ten sam modny, piękny i prosty bukiet można zrobić samemu za dużo dużo niższe koszty np. kupując kwiaty w jakieś hurtowni. Z każdego takiego zabiegu będzie parę zł, ale jak to się mówi "Grosz do grosza i będzie kokosza" ;). Głównie chodzi o to, by od samego początku załatwiać, porównywać, dowiadywać się, szukać gdzie taniej, a co można samemu zrobić.
Jolanta
VII
VII

Post przez ZakochanyFacet » 6 mar 2011, 03:19

No ja wiem że każdy z was w dzisiejszych czasach ma dużo pieniędzy i problemy egzystencjalne was nie interesują..nie potrzebowalisćie ani wsparcia finansowego rodziny ani znajomych..z tego co przeczytałem wesele wyprawiliscie sobie SAMI ;) oczywiscie?;).. ja się pytałem tu jak racjonalnie obnizyc koszty..czy słyszeliście o czymś takim jak zwrot niewypitego alkoholu po weselu?..
ZakochanyFacet
Nowy User
Nowy User

Post przez BasiaTomek » 6 mar 2011, 07:57

ZakochanyFacet nie ma takiej możliwści jak zwrot do sklepu niewypitego alkoholu! Młoda Para zabiera alkohol do domu i trzyma na chrzciny swojego maleństwa! :]

..Pamietaj, że wesele ma się raz w życiu i warto zainwestować aby potem ten dzień wspominać szalenie miło do końca życia. :] Taniej nie znaczy lepiej, jeśli nie chcesz żeby Twoi goście kręcili nosem - postaraj się! :]
Obrazek
BasiaTomek
Przyjaciel
Przyjaciel

Data ślubu: 5 sierpnia 2011
Miejsce ślubu: Białystok

Post przez Natalia » 6 mar 2011, 08:39

Basiu, w tym linku na który wcześniej zwróciłam uwagę była informacja na temat tego, że można u nich kupić alkohol a potem zwrócić to co zostało 8-) Tylko czy takie coś jest legalne ?? :?

Jako że sami działamy w internetowym świecie jestem bardzo uczulona na tego typu reklamy :roll: Bardzo nieprofesjonalne.
Natalia
Przyjaciel
Przyjaciel

Data ślubu: 30 kwietnia 2011

Post przez 4eDsyUi » 7 mar 2011, 03:49

A ja się z tym spotkałam kiedy moja dobra przyjaciółka brała ślub. Dogadali się, że mogli zwrócić alkohol ale pod warunkiem, że karton był nienaruszony. Na zasadzie reklamacji :)
4eDsyUi
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: panna

Post przez ZakochanyFacet » 12 mar 2011, 17:39

ecomobile napisał(a):A ja się z tym spotkałam kiedy moja dobra przyjaciółka brała ślub. Dogadali się, że mogli zwrócić alkohol ale pod warunkiem, że karton był nienaruszony. Na zasadzie reklamacji :)

ale czy otrzymujemy wtedy 100% zwrotu kosztów za ten alkohol? transport?..itd..jak to wygląda w rzeczy samej :)
ZakochanyFacet
Nowy User
Nowy User

Post przez 4eDsyUi » 13 mar 2011, 03:07

Dostali tyle ile zapłacili za ten karton właśnie, 100%. Skoro nie był otwarty to mogli to dalej sprzedać, o to tylko chodziło :)
4eDsyUi
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: panna

Post przez Weronika85 » 21 wrz 2011, 23:39

Zamieściłam podobny temat proponuje poczytać :)
Weronika85
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: Panna

Post przez Bukamunia » 21 gru 2012, 18:30

Jeżeli chcesz obniżyć koszty uroczystości, to mogę Ci polecić fajną firmę, nazywa się Arem. Można wykupić u nich pakiet - zdjęcia plus samochód w promocyjnej cenie. Czyli automatycznie koszty się obniżają. Mój brat ich wynajął i z czystym sumieniem muszę powiedzieć, że zrobił bardzo dobrze. Oglądałam zdjęcia - wyszły świetnie, naprawdę piękne :) A samochód... cudny Jaguar! :) Zresztą zerknij sam: http://limuzyny.arem.pl
Bukamunia
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: mężatka