Nietypowe, śmieszne prezenty ślubne

Przesądy, koszty wesela, seks przed ślubem, transport i inne.

Post przez mroowi » 24 maja 2009, 15:13

Zapraszam do zamieszczanie pomysłów na nietypowe prezenty, śmieszne prezenty, mnie interesują nietypowe 'opakowania' na pieniążki...

Temat raczej dla gości weselnych ale na pewno każda z nas kiedyś będzie gościem...
Ja rozmawiałam niedawno z przyjaciółmi, którzy biorą ślub w czerwcu. Chcą pieniążki i pomyślałam, że kupię jakąś fajną skarbonkę, a w NBP zamienię grube pieniążki na 1zł, 2zł i 5zł i wrzucę je do tej skarbonki.
Można tez zrobić 'drzewko szczęścia' z drucików i pozwijanych 'papierkowych'.

Moja kumpela dostała niedawno coś takiego, też świetny pomysł ale strach przed zgubieniem:

Obrazek

Z innego forum:
:arrow: kupić mały wiklinowy koszyczek,cukierki(mogą być tez lizaki,małe batoniki,oczywiście w sreberkach,żeby było błyszcząco).Do koszyczka wsadzic jakas bazę(może być np taka gąbka jakiej sie używa do kompozycji kwiatowych w koszyczkach) i na tym zbudować "jeża" z wcześniej kupionych cukierków/lizakow.Pieniądze rozmienić na banknoty o nominałach 10-20-50zl i pozwijac w ruloniki(najlepiej przewiązywać nitka zeby sie nie rozsypały),tak przygotowane wkładać pomiedzy cukierki(wbijac w "jeza").Całość mozna zapakowac w ladna folie do pakowania kwiatów(dostępne w kazdej kwiaciarni).Oczywiście do srodka zmiesci sie tez kartka z życzeniami.I oryginalny prezent gotowy (a cukierki z banknotów mozesz zrobic sama. kup troche blyszczacego papieru albo folii w roznych kolorach i takie dlugie wykalaczki szaszlykowe. banknoty pozwijaj w ruloniki, owiń błyszczącym papierem albo kolorowa folia i przy końcach banknotów zwiaz papier lub folie jakims sznurkiem, mulina czy czyms innym kolorowym i powstanie w ten sposob taki dlugi cukierek (kiedys byly takie do wieszania na choinki ). a potem w srodek takiego cukiereczka od strony wiazania wlozy wykalaczke od szaszlyka i masz gotowego do wbicia na gabke cukierka)

:arrow: ja dostalam pieniadze zapakowane w piekne niemowlece skarpetki w kazdej było po 200zl i byly obwiazane wstązkami. wsadzone byly do pudeleczka z przezroczystym wieczkiem-cudnie to wygladAło i po 3 latach
skarpetki ma moj synus

:arrow: my dostalismy od chrzestnej taka drewniana komodke z dwoma szufladkami, i w szufladkach byly pieniazki. calosc byla zapakowana w przezroczysta folie, taka jak kwiaty sie pakuje, z piekna kokarda

:arrow: my dostalismy lodeczki z banknotow zapakowe do butelki- piasek,
latarnia morska, jakies rozgwazdy muszelki i lodeczki z banknotow,
Obrazek
mroowi
Moderator
Moderator

Status rodzinny: już nie panna ...
Data ślubu: 10 października 2009
Miejsce ślubu: Racibórz

EkspertWeselny.pl poleca

Pan Polecacz
II
II

Status rodzinny: narzeczony
Data ślubu: 5 sierpień 2011
Miejsce ślubu: Warszawa

Re: Nietypowe, śmieszne prezenty ślubne

Post przez hefi » 24 maja 2009, 16:44

Naszym niezrealizowanym pomysłem (z przyczyn braku czasu) przed weselem znajomych był kuferek w którym znajdowałby się woreczek a w nim pieniądze rozmienione po 1 - 2zł - taki kuferek skarbów :]. Niestety za późno się za to zabraliśmy i nie mogliśmy rozmienić nigdzie takiej kwoty pieniędzy na drobne 1 i 2zł.
Obrazek
hefi
Moderator
Moderator

Status rodzinny: żona swojego męża
Data ślubu: 22 sierpnia 2009
Miejsce ślubu: Zamość

Re: Nietypowe, śmieszne prezenty ślubne

Post przez Ann » 7 sie 2009, 14:28

Jednym prezentem, który dostaliśmy jest figurka kota. Byliśmy w szoku, ale w sumie to prezent :P
Ślubowaliśmy 27 czerwca 2009r. :)
Obrazek
Ann
Administratorka
Administratorka

Status rodzinny: Żonka
Data ślubu: 27 czerwca 2009
Miejsce ślubu: Janówek Pierwszy

Post przez helek » 28 lip 2010, 11:55

U nas na ślubie popisał się szwagier, czyli brat mojego męża. Pytanie, co ma nam dać w dniu ślubu od dłuższego czasu spędzało mu sen z powiek. I w końcu wymyślił :) Dostaliśmy od niego dwa piękne prezenty. Pierwszy to właśnie taki kuferek, o którym pisała hefi, czyli mamy teraz ponad 1000 PLN w nominale od 1 grosza do 5 PLN. Zaś drugi to był niesamowicie wzruszający: otóż, dostaliśmy nasze wspólne zdjęcie wykonane w technice mozaikowej (czyli jedno zdjęcie z wielu-wielu-wielu naszych malutkich zdjęć) i to jest naprawdę słodkie - fotorelacja z naszego wspólnego życia z mężem sprzed ślubu. Oczywiście, najpiękniejsze i w jednym i w drugim przypadku była kwestia czasu, którego szwagier nie poskąpił na wykonanie obu prezentów. A w prezentach chyba o to chodzi - o poświęcony czas i uwagę :)
Aha, jak będziecie chciały, to podam stronkę, gdzie można wykonać takie mozaikowe zdjęcie.
helek
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: Mężatka
Data ślubu: 26 czerwca 2010
Miejsce ślubu: Święta Woda

Post przez margolcia » 28 lip 2010, 16:06

To szwagier naprawdę się postarał Helenko ;) Kufer "skarbów" super pomysł. A mozaika zdjęciowa to zbiór pięknych wspomnień, przegląd cudownych i niezapomnianych chwil. To na wesele jak znalazł, przypomnieliście sobie z mężem co was połączyło i ile dobrych chwil macie za sobą. ;)
margolcia
VIP
VIP

Post przez Jagusia » 28 lip 2010, 16:59

Rzeczywiście, bardzo kreatywny chłopak z twojego szwagra helek ;)
helek napisał(a):Aha, jak będziecie chciały, to podam stronkę, gdzie można wykonać takie mozaikowe zdjęcie.

Ja z chęcią zerknę :) we wrześniu i październiku (o ile nie wyjedziemy za granicę) czekają nas 4 wesela :]
Bardzo spodobał mi się pomysł, który podała mroowi z niemowlęcymi skarpetkami :]

Moja znajoma na weselu dostała przecudny bukiet z kuponów lotto, myślałam żeby też zabawić się w coś takiego (tzn raczej zamówić w którejś kwiaciarni-bo manualnie uzdolniona to ja raczej nie jestem :lol: )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
....miłość nie ustaje....
Jagusia
Members
Members

Status rodzinny: żonka :)
Data ślubu: 5 września 2009

Post przez helek » 28 lip 2010, 19:48

Jagusia, wysłałąm Tobie adres stronki na priva :)
Kupony do lotka są fajne. My dostaliśmy tylko jednego, z trzema zakładami, i niestety żaden nie wypalił :(
helek
Nowy User
Nowy User

Post przez Jagusia » 28 lip 2010, 23:19

Dziękuję helek, bardzo fajny prezent, ciekawy - w sumie to nawet z mężem planujemy zrobić takie spore foto ze ślubu na ścianę w salonie, tylko nie wiemy jeszcze jak to do końca ma wyglądać - więc pomyślimy napewno i nad tym ;)
A tak z ciekawości, te foteczki są takie malutkie, widoczne dopiero z bardzo bliska czy jak to wygląda Helu ??
Obrazek
....miłość nie ustaje....
Jagusia
Members
Members

Status rodzinny: żonka :)
Data ślubu: 5 września 2009

Post przez helek » 29 lip 2010, 10:19

Właśnie tak, z daleka widzisz dużą fotkę (co prawda widać, że jest zrobiona z małych kwadracików), a z bliska możesz zobaczyć malutkie fotki.
helek
Nowy User
Nowy User

Post przez AiM » 29 lip 2010, 10:50

Super te pomysły :]

helek mogę prosić również o tą stronkę ??

My z ciekawszych prezentów dostaliśmy mały kuferek drewniany, na nim napisane nasze imiona i data ślubu :) Na zamknięciu po wewnętrznej stronie są życzenia, a w środku było kilka ruloników pieniążków, a każdy z nich był przewiązany wstążeczką :) Były też cukierki, z których śmialiśmy się, że to na osłodę życia :lol:
Obrazek

Obrazek

"Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem." K.Hadley
AiM
Members
Members

Status rodzinny: 1+1=3 :)))
Data ślubu: 18 lipca 2009

Post przez 4eDsyUi » 29 lip 2010, 11:13

świetny prezent a cukierki to na "czarną godzinę" kiedy to chce się bardzo coś słodkiego zjeść ale nic nie ma... my mamy takie słodkości na wszelki wypadek :D
4eDsyUi
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: panna

Post przez irenakret » 13 paź 2011, 20:31

metalizowana figurka pary młodej w zabawnym motywie (trochę z życia wzięte :lol: ) W tym grawerowana dedykacja i zdjęcie pary młodej. Można na to trafić wpisując w wyszukiwarkę metalizacja przedmiotów. Coś innego, polecam! :]
http://bucikow.metalizacja-przedmiotow.pl/21-prezent-na-wesele
Obrazek
irenakret
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: mężatka

Post przez kinganycz » 20 sty 2012, 17:17

Dosyć popularnym pomysłem jest teraz metalizacja.
http://bucikow.metalizacja-przedmiotow.pl/21-prezent-na-wesele
Obrazek
kinganycz
Nowy User
Nowy User

BIŻUTERIA PERSONALIZOWANA

Post przez sara » 1 sie 2013, 14:31

Ja podarowałam biżuterię personalizowaną!Ręcznie robiona urocza z naniesionymi odciskami liniami papilarnymi młodej pary. Każdy z nowozencow ma czastke swojej polowki na sercu. Zakupu dokonalam w sklepie internet. ARTESS
gorąco polecam!
sara
Nowy User
Nowy User