Prezent dla dziecka

Pożycie małżeńskie, rodzina, dom, praca.

Prezent dla dziecka

Post przez AiM » 15 lis 2011, 11:06

Zbliżają się święta, więc trzeba myśleć o prezentach :]
I tu pytanie do naszych Mamuś (i nie tylko ;) ) - co kupić 4 miesięcznemu dziecku ?? Czym w takim wieku bawiły się Wasze dzieci ??
Wszyscy nas się pytają co kupić Roksance, a ja nie mam pojęcia... Leżaczek mamy, mate edukacyjną też, podobnie jak krzesełko do karmienia... Wymyśliłam karuzelę do łóżeczka z projektorem i już ten pomysł "ukradli" dziadkowie, a inni ciągle pytają...
Obrazek

Obrazek

"Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem." K.Hadley
AiM
Members
Members

Status rodzinny: 1+1=3 :)))
Data ślubu: 18 lipca 2009

EkspertWeselny.pl poleca

Pan Polecacz
II
II

Status rodzinny: narzeczony
Data ślubu: 5 sierpień 2011
Miejsce ślubu: Warszawa

Prezent dla dziecka

Post przez margolcia » 17 lis 2011, 01:03

Aga to może jakoś pomyśl przyszłościowo, co by wam się przydało jak mała trochę podrośnie ?
margolcia
VIP
VIP

Prezent dla dziecka

Post przez antonio » 17 lis 2011, 01:26

Uwierz mi, że na teraz dziecko ma na 100% masę rzeczy, więc kup coś na przyszłość.
Może coś takiego?
http://eurobobas.pl/sklep/details/102/3 ... turer_id=7
Przyda się za kilka miesięcy dopiero, ale przyda się na 100% ;-)
antonio
Nowy User
Nowy User

Prezent dla dziecka

Post przez Emilka » 17 lis 2011, 04:44

Niezła cena tego prezentu :] Ale myślę ,że właśnie takie interaktywne zabawki to dobry pomysł (za parę miesięcy będzie jak znalazł) My np. Kamilowi kupimy taki chodzik pchacz,który ma z przodu panel interaktywny
Obrazek
Emilka
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: mężatka
Data ślubu: 27 czerwca 2009
Miejsce ślubu: Warszawa

Prezent dla dziecka

Post przez Lauretta » 17 lis 2011, 07:44

Niby tak niedawno to było, ale nie pamiętam, czym się Zuzia bawiła w tym wieku :lol: chyba najwięcej czasu na macie spędzała, takiej z pałąkami i wiszącymi zabawkami, o taką mieliśmy: http://allegro.pl/fisher-price-mata-edu ... 91673.html (polecam, bardzo fajna :) ), karuzelką do łóżeczka nie była tak bardzo zainteresowana, ale niektóre dzieci lubią :) z zabawek "na przyszłość" przyszła mi do głowy jeszcze taka zabawka do raczkowania, my mieliśmy coś takiego: http://allegro.pl/vtech-migoczaca-hula- ... 61057.html, Zuzia lubiła się nią bawić.
A może zainteresowałby Roksankę taki łuk-pałąk z zabawkami do wózka? http://allegro.pl/luk-sloneczny-spacer- ... 80379.html albo http://allegro.pl/luk-palak-do-wozka-fo ... 63225.html

Ten stoliczek, co pokazał antonio faktycznie fajna sprawa, my też taki mieliśmy (innej firmy) i Zuzia uczyła się przy nim wstawać i dość długo się nim później bawiła :) tylko dopiero w okolicach 10miesiąca zaczęła się nim interesować. Z chodziko-pchacza zrezygnowaliśmy na rzecz zwykłego jeździka, który też może służyć do pchania, a później przyda się do jeżdżenia. Teraz najlepszymi zabawkami są najprostsze zabawki - jakieś drewniane klocki, wózek z lalą, bączek do kręcenia, misie, pudełeczka, kredki, czyli coś co wymaga w zabawie więcej wyobraźni i wkładu własnego ;)
Obrazek
Lauretta
Members
Members

Prezent dla dziecka

Post przez Lauretta » 17 lis 2011, 07:51

AiM, myślę, że tego typu zawieszki mogą Roksankę na tym etapie zainteresować http://allegro.pl/slonik-lamaze-przywie ... 19750.html , http://allegro.pl/slonik-lamaze-przywie ... 19750.html (my tego słonika mieliśmy, on piszczy, ma szeleszczące elementy i gryzak i kółeczka do łapania....)
Obrazek
Lauretta
Members
Members

Prezent dla dziecka

Post przez Kasiunia » 17 lis 2011, 08:39

Elizka w wieku 4 miesięcy to tylko grzechotki, coś grającego co mogła złapać w rączkę i ewentualnie się świeciło a tak to raczej w tym wieku to nic innego niż masz.
My na Święta Elizce kupujemy jeździk, żeby mogła sobie po mieszkaniu śmigać, nic innego nie ma sensu bo ona teraz nawet na swoje zabawki nie zwraca uwagi, interesują ją aktualnie telefony, piloty, pudełko po chusteczkach, pudełka po herbatce i książeczki bądź gazety w celu jedzenia ;)
Obrazek
Obrazek
Mój kulinarny blog - www.wsrodkuchennychmarzen.bloog.pl
Kasiunia
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: zaręczona

Prezent dla dziecka

Post przez AiM » 17 lis 2011, 10:09

Dziękuję za podpowiedzi :)

margolcia napisał(a):pomyśl przyszłościowo

Myślę, ale nie ma sensnu przesadzać, bo nie mamy miejsca na składowanie zabawek, które będą w użyciu za prawie rok ;) Dlatego też z góry odrzucam takie prezenty jak rowerek, jeździk, stolik edukacyjny itd. Myślę, że to dostanie na roczek ;)

Lauretta napisał(a):chyba najwięcej czasu na macie spędzała, takiej z pałąkami i wiszącymi zabawkami

Roksanka matę już dostała - korzysta z niej od kilku dni i jak ktoś rusza zabawkami, to jej odpowiada, bo sama jeszcze nie sięga ;)

Lauretta napisał(a):zabawka do raczkowania

No właśnie ostatnio myślę nad czymś takim, bo natrafiłam się na to na allegro :]

Lauretta napisał(a):łuk-pałąk z zabawkami do wózka

To jakoś do mnie nie przemawia, myślę, że na spacery starczy jakaś maskotka do wózka ;)

Lauretta napisał(a):tego typu zawieszki mogą Roksankę na tym etapie zainteresować

Mamy już 2 takie zawieszki - żyrafa jeździ z nami w wózku, a glizda wisi nad łóżeczkiem i narazie udaje karuzelę :lol:

Kasiunia napisał(a):grzechotki, coś grającego co mogła złapać w rączkę i ewentualnie się świeciło

Hmm - teraz wpadła mi do głowy świecąca i grająca grzechotka - ciekawe czy coś takiego jest ;)
Obrazek

Obrazek

"Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem." K.Hadley
AiM
Members
Members

Prezent dla dziecka

Post przez Lauretta » 17 lis 2011, 22:35

Kasiunia napisał(a):Elizka w wieku 4 miesięcy to tylko grzechotki, coś grającego co mogła złapać w rączkę i ewentualnie się świeciło a tak to raczej w tym wieku to nic innego niż masz.
My na Święta Elizce kupujemy jeździk, żeby mogła sobie po mieszkaniu śmigać, nic innego nie ma sensu bo ona teraz nawet na swoje zabawki nie zwraca uwagi, interesują ją aktualnie telefony, piloty, pudełko po chusteczkach, pudełka po herbatce i książeczki bądź gazety w celu jedzenia ;)

grzechotki to swoją drogą, myślałam, że AiM chciała jakieś bardziej urozmaicone zabawki ;) grających grzechotek nie spotkałam, ale grające/świecące misie owszem ;)

u nas zazwyczaj najlepszymi "zabawkami" było tak jak u Kasiuni - to , co prawdziwymi zabawkami nie było :] a książeczki czytałam Zuzi już bardzo wcześnie (nie pamiętam, kiedy zaczęłam) i ona jest miłośniczką książeczek do dzisiaj, wieczorem przed spaniem obowiązkowo kilka czytamy, a w ciągu dnia sama mi przynosi i każe czytać 8-) także myślę, że to też taki uniwersalny prezent.
Obrazek
Lauretta
Members
Members

Prezent dla dziecka

Post przez Lauretta » 17 lis 2011, 22:38

a przepraszam, jednak mieliśmy grającą grzechotkę :lol: Zuzia dostała w prezencie, tylko w tym wieku co jest Roksanka to nie umiała sobie jej włączać, chyba dopiero później sobie naciskała z tego co pamiętam. Więc na początku jako zwykły gryzak służyła.
Obrazek
Lauretta
Members
Members

Prezent dla dziecka

Post przez Lauretta » 17 lis 2011, 22:53

AiM napisał(a):To jakoś do mnie nie przemawia, myślę, że na spacery starczy jakaś maskotka do wózka ;)

my zwykle z przywieszką jeździliśmy ;) też nie kupowałam tego pałąka, zresztą dzieci na początku większość czasu śpią w wózku na spacerach, a później jak są starsze i siedzą, to bardziej interesują się wszystkim dookoła niż zabawkami. Ten pałąk to wydaje mi się przydatny do podróżowania samochodem ewentualnie...jak się ma dłuższy dystans do przejechania. Nasza Zuza nie spała w aucie i pewnie czasem by się przydał, jak się zaczynała niecierpliwić :] moja koleżanka miała i sobie chwaliła :)

teraz jest naprawdę duży wybór zabawek, aż głowa boli od tego urozmaicenia, a zwykle dzieci interesują te najprostsze :)

AiM, jeszcze mi do głowy przyszła huśtawka, my dostaliśmy jak Zuzia miała chyba 5 miesięcy... Zuzia bardzo lubiła się kołysać w huśtawce, nigdy w niej nie zasypiała (o dziwo), a podobno kołysanie dobrze wpływa na maluchy. Tylko to prezent nieco droższy, ale może jakby się goście zrzucili? :)
Obrazek
Lauretta
Members
Members

Prezent dla dziecka

Post przez Madzia » 17 lis 2011, 23:04

My mamy takiego słonika którego pokazywała Lauretta jest fajny i Karol jest nim zainteresowany.
Ja myslałam o klockach chociaż to jeszcze za wcześnie ale zawsze sie przydadzą ;)
Obrazek
Madzia
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: Żonka :)

Prezent dla dziecka

Post przez AiM » 18 lis 2011, 00:06

Lauretta napisał(a):AiM chciała jakieś bardziej urozmaicone zabawki

Ja sama nie wiem co chcę ;)

Lauretta napisał(a):książeczki czytałam Zuzi już bardzo wcześnie

Roksanka też już ma swoje książeczki i takie z bajkami do czytania i takie typowe dla malutkich dzieci do gryzienia, których nie idzie rozerwać itd ;)

Lauretta napisał(a):jeszcze mi do głowy przyszła huśtawka,

Masz na myśli coś takiego: http://allegro.pl/fisher-price-hustawka ... 14602.html
Bo jak tak, to niestety odpada, bo nie wiadomo kiedy się przeprowadzimy, a na obecnym mieszkaniu zajmie to za dużo miejsca :( A do bujania mamy leżaczek - bujaczek :)

Madzia napisał(a):Ja myslałam o klockach chociaż to jeszcze za wcześnie

Też o tym myślałam :) Ostatnio znalazłam takie pachnące, tylko zastanawiam się od kiedy dzieci się bawią klockami ?? Pewnie od ok 8-10 miesięcy ??
Obrazek

Obrazek

AiM
Members
Members

Prezent dla dziecka

Post przez Lauretta » 18 lis 2011, 01:48

Aga, my mieliśmy o taką: http://allegro.pl/bright-starts-hustawk ... 66906.html ona nie zajmowała dużo miejsca (mniej więcej tyle, co leżaczek), dodatkowo można ją było złożyć. My nie składaliśmy, bo nie było potrzeby :)

a klockami dzieci raczej po roczku się zainteresują, a nawet później - bliżej dwóch lat, żeby rzeczywiście bawiły się w budowanie itp., bo wcześniej będą prawdopodobnie najprędzej do obgryzania lub rozrzucania po całym domu służyły ;) My mamy klocki drewniane od niedawna i Zuzia układa jeden na drugim i potem rozrzuca, czyli nadal jakichś skomplikowanych budowli nie stawia ;) na opakowaniu napisane, że są dla dzieci powyżej 12miesiąca. A takie klocki duplo mają zestawy dla dzieci powyżej 18miesiąca (ze względu na mniejsze części pewnie).
Obrazek
Lauretta
Members
Members

Prezent dla dziecka

Post przez Madzia » 18 lis 2011, 02:30

Czy już na takiej huśtawce czy bujaczku to takie maluchy jak nasze moga siedzieć ?
Obrazek
Madzia
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: Żonka :)

Prezent dla dziecka

Post przez Kasiunia » 18 lis 2011, 13:38

My jako pierwszą mieliśmy grającą owieczkę, nie umiała jej włączać ale za sierść tarmosiła i trzeba było uważać, żeby nie połknęła, ale zasnąć bez Niej nie mogła :)
Książeczki Elizka kocha, chociaż bardziej te tekturowe niż takie specjalne gumowe i ślady zębów niestety są :/ ale jak dostanie książeczkę to jej jakby nie było, ogląda, patrzy na każdą stronę jakby czytała :) dopiero jak się znudzi już jedną to w buzię spróbować, czy da się zjeść ;)
Klocki to jeszcze nie teraz na pewno, Elizce kupiliśmy z miesiąc temu i w ogóle się Nimi nie interesuje, stoją sobie i czekają.

Nie znam się na gryzaczkach aż tak, ale pewnie jakieś ciekawe znajdziesz.
Dla Elizki gryzakiem w tym momencie jest poręcz łóżeczka. Ale nadal lubi grzechotki szczególnie koloru czerwonego :)

Huśtawkę kupiliśmy Elizce jak już zaczęła siadać i rzeczywiście bujanie usypia, ale że huśtawka nie ma regulowanego oparcia to nie da się tam zasnąć bo głowa leci w dół ;)
W wózku nigdy nic Elizce nie wieszałam, bo ona natychmiast zasypiała i nigdy nie marudziła i teraz też jest to samo, jak ją posadzę tak siedzi i się nie rusza, albo uśnie albo nie, ale się nie wierci. A w domu diabeł wcielony ;)
Obrazek
Obrazek
Kasiunia
Przyjaciel
Przyjaciel

Prezent dla dziecka

Post przez AiM » 18 lis 2011, 23:19

Madzia napisał(a):Czy już na takiej huśtawce czy bujaczku to takie maluchy jak nasze moga siedzieć ?

Madzia my mamy taki: http://allegro.pl/lezaczek-bujaczek-fis ... 17932.html
I jest on od urodzenia - wiadomo, że nie kładzie się dziecka tam na cały dzień, więc myślę, że są bezpieczne :)

Dziewczyny, a kolejne pytanie - macie szczeniaczka - uczniaczka (http://allegro.pl/szczeniaczek-uczniacz ... 68953.html) albo gąsienicę gawędziarkę (http://allegro.pl/fisher-price-gasienic ... 99925.html) ?? Niby są od 6 miesiąca, ale wydaje mi się, że 6 miesięczne dziecko się tym nie zainteresuje (może się mylę ;) )
A interaktywne książeczki (http://allegro.pl/fisher-price-ksiazecz ... 13862.html lub http://allegro.pl/fisher-price-ksiazka- ... 14652.html) jest sens kupować, czy lepiej tradycyjne ??
Obrazek

Obrazek

AiM
Members
Members

Prezent dla dziecka

Post przez Lauretta » 19 lis 2011, 03:48

AiM, z mojego doświadczenia mogę napisać, że te najzwyklejsze tekturowe książeczki, kolorowe i z grubymi kartkami są najlepsze... mamy jedną interaktywną FP, która sama czyta i jakieś melodyjki lecą, ale Zuzia może ze dwa razy nad nią usiadła i na tym koniec, a do tych najzwyklejszych non stop wraca.

Co do szczeniaczka uczniaczka - mamy tego misia, ma dużo fajnych melodyjek i świecące serduszko, niby napisane że od 6miesięcy, ale jak dla mnie to grubo na wyrost - nie sądzę, żeby dziecko w tym wieku samo sobie włączało (świadomie) te melodyjki. Zuzi większą frajdę sprawił dopiero jak podrosła i umiała sobie go sama włączać, wcześniej ja się z nią bawiłam, włączałam i śpiewałam :) Myślę, że takie świecące-grające zabawki szybko się nudzą, jak dzieci się osłuchają z nimi, dlatego nie ma co za dużo takich gadżetów kupować :) u nas najzwyklejsze misie lepiej się sprawdziły i do tej pory Zuzia się nimi bawi - nosi, przytula, buzi daje, w wózku wozi, a szczeniaczek głęboko w pudle gdzieś upchany leży. Chyba lepsze od takich grających misiów będą zabawki, gdzie dziecko może jeszcze samo coś przy nich robić, a nie tylko włączać melodie, czyli np. taki sorter: http://allegro.pl/fisher-price-garnusze ... 27319.html choć też nie liczcie, że 6 miesięczne dziecko będzie umiało sortować, to też trochę na wyrost. Zuzia jakoś po roku dopiero podjęła prób dopasowywania kształtów klocków do otworów, a teraz to najlepsza zabawa :) (mamy inny sorter), albo coś w tym stylu: http://allegro.pl/fisher-price-muzyczna ... 54788.html

Madziu, na huśtawce, którą pokazałam można już takie maluszki huśtać - bo są specjalnie wyprofilowane, to takie jakby samobujające się leżaczki ;) A na huśtawkach, które mają oparcie w pozycji pionowej można huśtać dopiero siedzące samodzielnie dziecko.
Obrazek
Lauretta
Members
Members

Prezent dla dziecka

Post przez Kasiunia » 21 lis 2011, 08:38

Myślę, że takie samo czytające książeczki to dla dziecka są nudne, no bo co z Nimi zrobić, tylko włączyć i samo leci, a z takimi to można kartki poprzewracać, a na następnej stronie będzie coś ciekawego, nowego narysowane a tutaj żadna ciekawość, bo tylko głos.
Obrazek
Obrazek
Kasiunia
Przyjaciel
Przyjaciel

Prezent dla dziecka

Post przez Zuzia » 26 lis 2011, 00:09

Kasiunia napisał(a):Myślę, że takie samo czytające książeczki to dla dziecka są nudne, no bo co z Nimi zrobić, tylko włączyć i samo leci

Z tym się zgodzę, to chyba badzie zabawka na kilak minut i pójdzie w kąt. Lepiej wybrać coś co na dłużej zainteresuje dziecko i przykuje jego uwagę.
Zuzia
I
I

Prezent dla dziecka

Post przez ilonkaa » 11 wrz 2013, 10:36

Heh, też mam problem jeśli chodzi o prezenty dla małych dzieci. Z większymi jest dużo łatwiej - wybieram coś zgodnego z ich zainteresowaniami.
ilonkaa
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: panna

Prezent dla dziecka

Post przez malwinkaa2 » 12 lis 2014, 14:49

Właśnie z małymi dziećmi jest gorzej. Ja ostatnio zamówiłam takie spodenki a raczej legginsy dla mojej siostrzenicy i bardzo jej się podobały :)
malwinkaa2
I
I

Prezent dla dziecka

Post przez Maga » 21 lis 2014, 17:53

Moja chrześnica ma trzy latka i już nosi kolczyki więc zawsze jej jakieś ładne sprezentuję.Na Mikołaja chcę jej kupić te kaczuszki z apartu
Obrazek
Maga
I
I

Prezent dla dziecka

Post przez marysia88 » 3 cze 2015, 07:01

Ja bym dała takie ubranka jak np. na http://minichic.pl bardzo ładne i ekskluzywne a wiadomo, że nie każda mama może na takie sobie pozwolić!
marysia88
III
III

Status rodzinny: Panna

Prezent dla dziecka

Post przez marysia88 » 2 sie 2015, 17:56

Bardzo fajne zabawki ma ta firma http://www.smykoland.pl/producent-baby-mix,dCg-mg.html :) Ostatnio swojemu bratankowi kupiłam taki samochodzik :)
marysia88
III
III

Prezent dla dziecka

Post przez marysia88 » 2 sie 2015, 18:51

Moja koleżanka za niedługo urodzin dziecko i tak szukałam jakiegoś prezentu dla niej. Jak myślicie, które z tych rzeczy z tej strony http://www.smykoland.pl/producent-ceba-baby,dCg-oA.html będą odpowiednie?
marysia88
III
III

Prezent dla dziecka

Post przez marysia88 » 29 lut 2016, 17:36

Czasem prezenty dla dzieci nie tylko mają przynosić frajdę, ale powinny także wspomagać rozwój. ostatnio szukałam coś dla znajomej dla małej bo ma zaburzenia rozwoju i potrzebuje specjalnych zabawek, które pomogą się jej dobrze rozwijać.
marysia88
III
III

Prezent dla dziecka

Post przez sandra78 » 27 wrz 2016, 09:00

Witam! Ja zastanawiam się nad tym, kupić wózek dla maleństwa. Widziałam naprawdę fajną ofertę, gdzie dostać można wózki bardzo nowoczesne, a zarazem bezpieczne. Różne kolory, każdy wybierze coś dla siebie. Uważam, iż warto skorzystać z oferty: wózki dziecięce sklep warszawa - co sądzicie?
sandra78
I
I

Prezent dla dziecka

Post przez marysia88 » 29 maja 2017, 05:15

Dobrym pomysłem na prezent dla dziecka są także klocki lego :) Tutaj można znaleźć bardzo ciekawe zestawy w cenach znacznie niższych niż w sklepach stacjonarnych: https://www.klockidlaciebie.pl/pol_m_LEGO-226.html :) Dodatkowo wiem, że lego to nie tylko zabawa, ale także dobry sposób na rozwój dzieci :)
marysia88
III
III