Sukienka dla druhny

Błogosławieństwo, obowiązki świadków i rodziców, spotkania rodzinne, relacje z rodziną...

Sukienka dla druhny

Post przez Magnolia » 15 wrz 2010, 15:30

Witam! Na moim ślubie w czerwcu będę miała dwie druhny. Ostatnio z nimi rozmawiałam i one zapytały mnie jakie sukienki mają sobie kupić. Pytały czy mają mieć takie same sukienki, czy może tylko ustalimy tylko jakiś kolor. Czy raczej ma to być kolor dopasowany do mego bukietu. Albo po prostu czy mają to być sukienki jakie im się podobają. A jak jakiekolwiek to mam im pokazać przykładowe jakie mi się podobają. Druhny moje same będą płacić za sukienki, jednak chcą znać moje zdanie. Jest mi miło z tego powodu, jednak w ogóle nie wiem co mam im odpowiedzieć. Czy sukienki mają być do czegoś dopasowane, czy mogą wybrać dowolnie? Proszę o rady.
Magnolia
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: panna

EkspertWeselny.pl poleca

Pan Polecacz
II
II

Status rodzinny: narzeczony
Data ślubu: 5 sierpień 2011
Miejsce ślubu: Warszawa

Sukienka dla druhny

Post przez 4eDsyUi » 15 wrz 2010, 17:44

To bardzo ładnie, że Cię zapytały.
Generalnie to bardzo fajnie wygląda jeśli mają takie same sukienki i do tego jeszcze dopasowane kolorystycznie do jakiegoś elementu ślubu/wesela, w ten sposób są widoczne na tle innych gości ale figury i gusta są inne, nie każdej kobiecie pasuje to samo. Proponowałabym Wam się wybrać do różnych sklepów, chociażby po to, żeby się zorientować co jest na rynku, sprecyzować trochę wasze oczekiwania. Ja mam trzy druhny i też mnie o to pytają, dałam im wolną rękę ale świadkowa i tak chce, żeby to było jakoś dopasowane do wesela więc najpierw ja się muszę z narzeczonym zdecydować jaką kolorystykę na weselu chcemy mieć :)
4eDsyUi
Przyjaciel
Przyjaciel

Sukienka dla druhny

Post przez Jolanta » 15 wrz 2010, 20:40

Niekiedy druhny maja takie same sukienki w kolorze dopasowanym do kolorystyki wesela. Ja jednak swoim druhnom dałam wolną rękę. Nie chciałam im narzucać,bo to one płaciły za siebie. Tylko kiedy kupowały sukienki, to ja z nimi pojechałam na zakupy i jakby razem wybierałyśmy. Ale główna decyzję pozostawiłam im. Jedna i druga wybrały piękne suknie, wyglądały równie pięknie i były moją ozdobą. W sumie teraz cieszę się z tego. Bo może one dziwnie by się czuły jakby wyglądały jak siostry bliźniaczki ;) Pooglądajcie sukienki w necie, czy po sklepach pochodźcie a na pewno znajdziecie ładne sukienki ;)
Jolanta
VII
VII

Sukienka dla druhny

Post przez margolcia » 16 wrz 2010, 19:02

Ja też uważam, że suknie druhen nie muszą być identyczne, ani w kolorze przewodnim wesela. Wystarczy jak kupią piękne suknie wieczorowe i myślę, że będzie bardzo dobrze ;)
Ja za rok jestem druhną i wybieram sobie sama suknię ;)
margolcia
VIP
VIP

Sukienka dla druhny

Post przez Magnolia » 16 wrz 2010, 20:36

Zdecydowałam dziś, iż nie będę narzucać moim druhnom konkretnych fasonów i kolorów. Dałam im wolną rękę, a teraz razem oglądamy sukienki. Wybrałyśmy kilka, które nam się podobają. Co o nich sadzicie??
Załączniki
sukienka-dla-druhny.jpg
sukienka-dla-druhny-2.jpg
sukienka-dla-druhny-3.jpg
sukienka-dla-druhny-3.jpg (38.75 KiB) Przeglądane 9156 razy
sukienka-dla-druhny-4.jpg
sukienka-dla-druhny-5.jpg
Magnolia
Nowy User
Nowy User

Sukienka dla druhny

Post przez margolcia » 17 wrz 2010, 07:42

Piękne suknie! Mi najbardziej się podoba nr 1 i 3. I ciekawe jaki przód na sukienka nr 2, bo tez wygląda prześlicznie. W takich kreacjach druhny będą się prezentować znakomicie :]
margolcia
VIP
VIP

Sukienka dla druhny

Post przez Zuzia » 17 wrz 2010, 08:01

Rzeczywiście suknie są cudne! Ja też się waham między 1 a 3, bo mnie wprost zauroczyły !!
Zuzia
I
I

Sukienka dla druhny

Post przez AiM » 17 wrz 2010, 11:22

A ja bym się wahała między 2 a 3 :)
Obrazek

Obrazek

"Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem." K.Hadley
AiM
Members
Members

Status rodzinny: 1+1=3 :)))
Data ślubu: 18 lipca 2009

Sukienka dla druhny

Post przez 4eDsyUi » 17 wrz 2010, 12:03

Mi się najbardziej podoba czwarta, na weselu mojej przyjaciółki trzy druhny miały właśnie podobne niebieskie bombki (świadkowa z nieco innego materiału-tak się wyróżniała) i wyglądały świetnie a do tego wygodnie im się w tym bawiło, bo krótkie. Tylko ta moja przyjaciółka uważała, że powinny mieć jakiś szal albo bolerko na ramiona do kościoła, mi się też tak zdaje.
Ale wszystkie są piękne,to na pewno. :)
4eDsyUi
Przyjaciel
Przyjaciel

Sukienka dla druhny

Post przez Magnolia » 17 wrz 2010, 22:36

Moja druhny same zdecydowały, że chcą mieć takie same sukienki. Wahamy się między 3 (długą), a 4 (tą krótszą bombką). Zaprosiły mnie na chodzenie po sklepach. Jak nie znajdziemy nic takiego co nam będzie odpowiadało (wzorując się zdjęciami), to będą szyć kiecki u krawcowej. Dziś dowiedziały się, że uszycie takiej sukienki u krawcowej to stosunkowo niewielki koszt. Z materiałem to jakieś 300 zł będzie. A jak fason bardzo skomplikowany to 400 zł. Dzięki za wasze opinie ;)
Magnolia
Nowy User
Nowy User

Sukienka dla druhny

Post przez margolcia » 7 gru 2010, 20:31

Dziewczyny doradźcie mi ;) W sierpniu będę starszą druhną no i w związku z tym będę musiała kupić sobie jakąś fajną sukienkę. Miałam się rozglądać dopiero za jakiś czas, ale tak się złożyło że teraz przy okazji szperania w necie znalazłam sukienkę, która bardzo mi się spodobała... I tak pomyślałam sobie, że mogę ją mieć jako druhna :] Tylko, że w salonie jest bardzo droga (ok. 1500zł :? ), więc ja bym ją uszyła u krawcowej sama. Co o niej sądzicie ? Nadaje się na strój druhny ?
Załączniki
sukienka-dla-druhny.jpg
sukienka-dla-druhny.jpg (16.06 KiB) Przeglądane 9159 razy
margolcia
VIP
VIP

Sukienka dla druhny

Post przez 4eDsyUi » 7 gru 2010, 22:34

Jest jak najbardziej na miejscu tylko radziłabym do kościoła mieć pasujący szal (raczej nie bolerko bo dół jest dość zdobny a szal ładnie go stonuje). do tego koniecznie jakiś szałowy naszyjnik (ale nie za bardzo, wiadomo, panna młoda ma być szałowa najbardziej) i upięte włoski. super! :)
4eDsyUi
Przyjaciel
Przyjaciel

Sukienka dla druhny

Post przez Natalia » 8 gru 2010, 06:49

Mnie też się bardzo podoba :]
Ale cena kosmiczna :?
Natalia
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: Mężatka :)
Data ślubu: 30 kwietnia 2011

Sukienka dla druhny

Post przez Kasiunia » 8 gru 2010, 11:02

Sukienka super :) Bardzo mi się podoba :) Cena też ładna ;) Z czymś fajnym na szyi, kolczykach i upiętych włosach - rewelka :)
Obrazek
Obrazek
Mój kulinarny blog - www.wsrodkuchennychmarzen.bloog.pl
Kasiunia
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: zaręczona

Sukienka dla druhny

Post przez BasiaTomek » 8 gru 2010, 11:45

margolciu ślicznia, świetna sukienka :] , jestem jak najbardziej za i myślę, że Panna Młoda również będzie za! :]
Obrazek
BasiaTomek
Przyjaciel
Przyjaciel

Data ślubu: 5 sierpnia 2011
Miejsce ślubu: Białystok

Sukienka dla druhny

Post przez Madzia » 8 gru 2010, 12:11

Margolcia bardzo fajna sukienka i spokojnie możesz sobie taką sprawić :)
Obrazek
Madzia
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: Żonka :)

Sukienka dla druhny

Post przez margolcia » 8 gru 2010, 16:20

Dzięki za miłe opinie ;), bo sukienka naprawdę mi się spodobała. Do tego Panna Młoda też się nią zachwyciła, więc jest ok ;) Z tego co się orientowałam to uszycie sukienki u krawcowej + materiał to koszt do 500zł. Więc taki koszt mogę jeszcze ponieść, bo ta cena co mi krzyknęli w salonie to aż mi ręce opadły :P

Ten salon ma jeszcze inne fajne sukienki. Zamieszce wam, może komuś się przyda na poprawiny czy coś. Jednak ja już swoją wybrałam ;)
Załączniki
sukienka-dla-druhny.jpg
sukienka-dla-druhny.jpg (14.81 KiB) Przeglądane 9135 razy
sukienka-dla-druhny-2.jpg
sukienka-dla-druhny-2.jpg (14.09 KiB) Przeglądane 9135 razy
sukienka-dla-druhny-3.jpg
sukienka-dla-druhny-3.jpg (15.01 KiB) Przeglądane 9135 razy
sukienka-dla-druhny-4.jpg
sukienka-dla-druhny-4.jpg (14.95 KiB) Przeglądane 9135 razy
margolcia
VIP
VIP

Sukienka dla druhny

Post przez AiM » 8 gru 2010, 16:40

Wszystkie sukienki, które wkleiłaś są ładne, jednak wybrana przez Ciebie jest najpiękniejsza :]
Obrazek

Obrazek

"Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem." K.Hadley
AiM
Members
Members

Status rodzinny: 1+1=3 :)))
Data ślubu: 18 lipca 2009

Sukienka dla druhny

Post przez margolcia » 8 gru 2010, 16:42

Dziękuje Agnieszko :oops:
margolcia
VIP
VIP

Sukienka dla druhny

Post przez JJagusia » 8 gru 2010, 18:50

Świetny wybór mają w tym salonie, suknie są wprost rewelacyjne -ale ceny zostawiają dużo do życzenia :roll:
Bardzo ładną sukienkę wybrałaś Margolciu, jak najbardziej idealnie pasuję jako suknia dla druhny - super wybór :)
ObrazekObrazek
"Całym sercem - aż do końca świata 05.09.2009"
...czekamy na cud...
JJagusia
V
V

Status rodzinny: żonka:)
Data ślubu: 5 września 2009

Sukienka dla druhny

Post przez BasiaTomek » 9 gru 2010, 09:53

Świetnie sukienki ;) , może skorzystam z propozycji jak będę rozglądała się za sukienką na poprawiny ;) i raczej będę stawiała na krótką, bo to będzie lato i mam nadzieję, że będzie bardzoooooooooo ciepło... :] ..
Obrazek
BasiaTomek
Przyjaciel
Przyjaciel

Data ślubu: 5 sierpnia 2011
Miejsce ślubu: Białystok

Sukienka dla druhny

Post przez Zuzia » 9 gru 2010, 13:04

Rzeczywiście piękne sukienki zamieściłaś !! Szkoda, że nie zamieściłaś ich jak szukałam sukienki na bal sylwestrowy, bo bym pewnie skorzystała ;)
Zuzia
I
I

Sukienka dla druhny

Post przez koniczynka87 » 24 sty 2011, 12:53

Na pewno pokaże te sukienki mojej przyszłej druhnie :) mi w oko wpadła ta ostatnia :)
Obrazek
koniczynka87
I
I

Status rodzinny: Mężatka
Data ślubu: 1 października 2011

Sukienka dla druhny

Post przez malwinkaa2 » 23 sty 2015, 10:47

Trochę odświeżam wątek, bo właśnie szukamy z siostrą sukienki dla druhny. Nie wiem czy np. taka www.tivesti.pl/sukienka-wieczorowa by się nadawała czy raczej jest za skromna?
malwinkaa2
I
I

Status rodzinny: mężatka

Sukienka dla druhny

Post przez QrellaSS » 24 maja 2015, 23:02

Ładna, ale raczej na drugi dzień niż na pierwszy;) raz byłam druhną na weselu kuzynki, a że odbywało się w Zakopanem to miałam strój góralski i o północy przebierałam się w swoją sukienkę;) ogólnie uważam, że druhny nie muszą wyglądać tak samo, a mogą mieć jakiś wspólny akcent tylko np. kwiat na rękę;)
MATARI Studio - fotografia i film ślubny na najwyższym poziomie;)
QrellaSS
I
I

Sukienka dla druhny

Post przez Maminka » 22 cze 2015, 21:46

Moga być różne, ale jeśli będą dopasowane to całość na pewno będzie fajnie wyglądać :) a co do samej sukienki myślę, że najlepsze będą sukienki rozkloszowane albo sukienki koktajlowe :)
Maminka
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: Panna

Sukienka dla druhny

Post przez Andrylka » 10 lip 2015, 05:10

A ja zdecydowałam się kupić moim druhnom takie same sukienki. Wiem, że w Polsce nie ma takiej tradycji, ale jak miałam ciągle słuchać tysiąc pytań na temat ich ubioru, to wolałam ubrać ja sama :D W tym sklepie http://zoio.pl/odziez-damska/sukienki zawsze kupowałam sukienki dla siebie, więc i im tam kupiłam. Na te kilkadziesiąt złotych nas jeszcze stać, a problem z głowy.
Andrylka
Nowy User
Nowy User

Sukienka dla druhny

Post przez aseret » 14 sty 2016, 23:00

Bardzo proszę o pomoc ...w jakim sklepie/stronie/portalu dostępna jest/była beżowa, długa sukienka , na jedno ramię ze zdjęcia nr 1 z załącznika zamieszczonego przez Magnolia w poście z dnia» 16 wrz 2010, 20:36 w temacie "Sukienka dla druhny" sukienka-dla-druhny-t974.html. Chciałabym zakupić taką sukienkę.Bardzo proszę o jakikolwiek namiar na ofertę z tą sukienką (nawet gdyby była już nieaktualna).
aseret
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: mężatka

Sukienka dla druhny

Post przez iwonka29 » 1 gru 2016, 11:18

A dla małych druhenek niosących kwiatki czy obrączki? Jakie macie pomysły na strój dla nich? Mnie się bardzo podoba coś w tym stylu https://www.sukienkikomunijne.emmimariage.pl/sukienki-komunijne/kolekcja-dla-druhenek/sisi-detail.html :)
iwonka29
Nowy User
Nowy User

Sukienka dla druhny

Post przez Karaska » 9 lis 2017, 15:13

Ja to bym szukała tutaj http://shop-manner.com/product/wszystki ... e/?lang=pl bardzo ogromny wybór w przystępnych cenach. Polecam
Karaska
Nowy User
Nowy User