Świadkowie tej samej płci

Błogosławieństwo, obowiązki świadków i rodziców, spotkania rodzinne, relacje z rodziną...

Post przez Śnieżka » 1 paź 2010, 21:44

Hej! Poradźcie mi co mam zrobić. Na moim ślubie świadkami mają być dwaj mężczyźni. Przynajmniej tak wybraliśmy na początku... Jednej to mój brat, a drugi to brat mego narzeczonego. Jest to nasze jedyne rodzeństwo, bardzo nam bliskie, dlatego chcieliśmy bardzo aby oni nam świadkowali. Jednak niedawno dowiedziałam się, że na oczepinach świadkowa (dziewczyna) odpina welon pannie młodej. I chyba dziwnie to będzie wyglądało jak chłopak będzie mi welon odpinał :? ... Jak myślicie co mam zrobić? Poprosić dziewczynę na świadka? Czy zostawić świadków tak jak na początku wybraliśmy, a poprosić koleżankę by mi odpięła welon podczas oczepin? Nie wiem co mam zrobić :?
Śnieżka
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: panna

EkspertWeselny.pl poleca

Pan Polecacz
II
II

Status rodzinny: narzeczony
Data ślubu: 5 sierpień 2011
Miejsce ślubu: Warszawa

Post przez 4eDsyUi » 2 paź 2010, 09:19

Poproś brata bo świadek to osoba druga pod względem ważności po parze młodej, powinien to być więc ktoś, komu ufasz i jest Ci bliski. Welon może Ci odczepić mama, Twoja lub Narzeczonego albo przyjaciółka i nic się nie stanie. Na ślubie moich rodziców było dwóch mężczyzn i nie było problemu. Szczerze mówiąc też się zastanawiam nad zmianą świadkowej na swojego brata :)
4eDsyUi
Przyjaciel
Przyjaciel

Post przez Bzyk » 2 paź 2010, 21:30

Też uważam żebyś wzięła brata za świadka, tak jak ustaliłaś na początku. To na pewno w niczym Ci nie przeszkodzi ;)
Bzyk
Nowy User
Nowy User

Post przez Jolanta » 2 paź 2010, 21:42

Także popieram Twój pierwotny wybór. Jeśli brat jest ci najbliższą osobą, to w 100% nadaje się na świadka i na pewno super wywiąże się z tej roli. Wybór świadka to jakby wyróżnienie osoby. Więc nie zmieniaj decyzji i zaszczyć brata. A tak jak już wyżej Ci poradzono poproś mamę czy koleżankę, by zajęła się Twoim welonem podczas oczepin ;) Na pewno będziesz później zadowolona z takiego rozwiązania ;)
Jolanta
VII
VII

Post przez Madzia » 3 paź 2010, 14:03

Ja byłam w zeszłym roku na weselu na którym świadkami byli dwaj faceci właśnie brat młodej i młodego, w pierwszej chwili pewne zaskoczenie bo jednak nie jest to popularne, ale później normalka :) a co do welonu do odczepiała go dziewczyna świadka - brata młodej i naprawdę bylo spoko, możesz też poprosić mamę czy właśnie przyjaciółkę do odpięcia welonu.
Obrazek
Madzia
Przyjaciel
Przyjaciel

Status rodzinny: Żonka :)

Post przez margolcia » 4 paź 2010, 19:03

Poproś brata na świadka. Jeśli jest Ci najbliższą osobą to nie wahaj się w ogóle. Świadek to jest wyróżnienie, a nie poproszenie pierwszej lepszej osoby. A z welonem zrób tak jak radzą Ci wyżej i będzie bardzo dobrze. Powodzenia życzę ;)
margolcia
VIP
VIP

Post przez Śnieżka » 5 paź 2010, 17:47

Dzięki za miłe słowa. Macie rację żebym poprosiła brata. To była moja pierwsza decyzja i jak się okazuje słuszna. Jest mi bliski, kochany i chciałabym go tym samym wyróżnić i mam nadzieję zaszczycić ;) Trochę na początku panikowałam przez ten welon.. ale w sumie to żaden problem. Koleżanka mi odczepi i będzie po kłopocie ;)
Śnieżka
Nowy User
Nowy User

Post przez margolcia » 6 paź 2010, 11:54

Śnieżka napisał(a):Trochę na początku panikowałam przez ten welon.. ale w sumie to żaden problem. Koleżanka mi odczepi i będzie po kłopocie ;)

Pewnie, że to żaden problem :]
margolcia
VIP
VIP

Post przez MiaLou » 25 cze 2012, 21:03

zostaw brata, ważne żeby w tym dniu była przy tobie bliska ci osoba, a twój brat jest taką osobą, czyli będzie właściwą osobą na właściwym miejscu:)a o zdjęcie welonu poproś przyjaciółkę, bądź mamę. Żaden problem:)
MiaLou
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: kawaler

Post przez Femi » 12 sie 2012, 22:33

Powiem szczerze:)
Byłam na takim weselu, moja siostra były druhną i Pan Młody miał druhnę ;)
No niby wszystko ok.... ale wyglądało to dziwnie, przez to ślub zrobił się bardziej nowoczesny...
Mi się nie podobało :)
bUm :D
Femi
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: Panna

Post przez Asia89 » 19 sie 2012, 04:31

Moja koleżanka miała dwóch świadków, ale jakoś mi to nie pasowało
Asia89
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: Panna

Post przez margolcia » 20 sie 2012, 18:57

A mi to absolutnie nie przeszkadza. Po co się zamykać w jakiś sztywnych regułach. To najmniejszy problem jakiej płci będą świadkowie. Ważne by były t nasze bliskie, kochane osoby ;)
margolcia
VIP
VIP

Post przez julianka » 29 lip 2014, 14:21

Byłam kiedyś na weselu na którym świadkami była para, która parę dni przed weselem się rozstała (wyszły na jaw jakieś historie ze zdradami...) nikt o tym nie wiedział poza paroma osobami. Ale ich miny jak orkiestra im odśpiewała że starszy starszą pocałuje były bezcenne....
julianka
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: PANNA
Data ślubu: 17 października 2014