tarta

tarta

Post przez aniab » 31 sie 2015, 07:07

ARTA Z CZEREŚNIAMI
CZEREŚNIE WIŚNIE CIASTA Z OWOCAMI TARTY DESEROWE
Do tarty można też użyć czereśniowiśni lub wiśni.
SKŁADNIKI

8 PORCJI
300 g mąki pszennej
5 - 7 łyżek cukru pudru
szczypta soli morskiej
190 g masła (zimnego)
2 - 3 łyżki zimnej wody
650 g czereśni, czereśniowiśni lub wiśni
po 1/3 łyżeczki tartej gałki muszkatołowej, cynamonu i ekstraktu migdałowego lub waniliowego
cukier puder do posypania
PRZYGOTOWANIE

Mąkę przesiać do miski, dodać cukier puder, sól oraz pokrojone na kawałeczki zimne masło. Miksować mieszadłem miksera aż powstanie drobna kruszonka lub rozcierać palcami masło z mąką. Następnie wlać zimną wodę, stopniowo, po łyżce, i złączyć składniki w gładkie ciasto. Ulepić kulę, rozpłaszczyć ją i włożyć do lodówki na około 45 minut.
Piekarnik nagrzać do 190 stopni C. Czereśnie wydrylować, wymieszać z gałką muszkatołową, cynamonem i ekstraktem migdałowym. Formę na tartę o średnicy 23 - 24 cm posmarować grubo masłem. Ciasto podzielić na równe 2 części. Rozwałkować pierwszą część ciasta, podsypując w razie potrzeby mąką, i wyłożyć nim spód oraz boki formy. Drugą część ciasta również rozwałkować i wyciąć paski (np. radełkiem).
Na spód wyłożyć owoce, na wierzchu położyć paski z ciasta. Ciasto z wierzchu można posmarować żółtkiem wymieszanym z 1 łyżką mleka. Wstawić do piekarnika. Piec przez ok. 50 minut na złoty kolor.
WSKAZÓWKI

W wersji bezglutenowej można użyć mąki owsianej bezglutenowej lub z domieszką mąki ryżowej.
"jeśli się cofasz to tylko po to, by wziąć rozbieg:)"
aniab
II
II

Status rodzinny: panna
Data ślubu: 4 października 2014
Miejsce ślubu: warszawa

EkspertWeselny.pl poleca

Pan Polecacz
II
II

Status rodzinny: narzeczony
Data ślubu: 5 sierpień 2011
Miejsce ślubu: Warszawa

tarta

Post przez marta39 » 16 cze 2017, 07:07

Prezentuje się pysznie.Sama szukam przepisu na jakąś smaczną tartę z truskawkami :)
marta39
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: mężatka

tarta

Post przez milonka » 16 cze 2017, 07:08

Mozesz w zasadzie dać do tego ciasta dowolne owoce:
https://www.przepisy.pl/przepis/kruche- ... wkami-5706

Chociaz mi najbardizej smakuje z truskawkami, malinami oraz drylowanymi wiśniami ( z wiśniami szczególnie ponieawż jest bardzo kwaskowate a sama najbardziej lubię właśnie takie ciacha).

Osobiście szukam jakiegoś smacznego przepisu na tartę wytrawną. Nigdy takiej nie piekłam a chciałabym sprobowac :)

Poratujecie?
milonka
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: Panna

Powrót do Przepisy kulinarne