Wybór odpowiedniej sukni ślubnej

Ubiór Panny Młodej - suknie, treny

Post przez anneliese2123 » 21 kwi 2010, 14:53

witam, za niespełna pól roku biorę ślub ;) tylko jeszcze nie mam sukni ślubnej ;/ mam 160 cm wzrostu, mały biust rozm. A i szerokie uda; przymierzyłam juz pare sukien ślubnych ale nie wiem jaki krój sukienki idealnie się nadaje do mojej figury, no i sukienke na drugi dzien też nie mam, prosze o pomoc, Anna
anneliese2123
Nowy User
Nowy User

EkspertWeselny.pl poleca

Pan Polecacz
II
II

Status rodzinny: narzeczony
Data ślubu: 5 sierpień 2011
Miejsce ślubu: Warszawa

Post przez margolcia » 21 kwi 2010, 16:15

Widziałam pannę młodą o podobnych gabarytach. Ona miała sukienkę taką raczej dopasowaną, ale nie rybkę, tylko taki jakby kształt A. Nie była to szeroka "beza", ale była rozszerzana. Do tego miała gorset gładki, a dół nie, i wydawało się, że jest wyższa ;)
Może jakaś dziewczyna z forum, co brała ślub jest podobnych wymiarów i doradzi? ;)
margolcia
VIP
VIP

Post przez Jagusia » 21 kwi 2010, 17:34

witam anneliese2123, na podanym poniżej linku znajdziesz porady dobioru fasonu sukni, poczytaj sobie to moze coś Ci pomoże :)
http://suknieamelia.republika.pl/porady.html
Co do wyboru sukni to chyba musisz już szukać, żeby później nie okazało się że zaczełaś za późno, że czas oczekiwania na suknie jest dłuższy...
Miłego czytania i powodzenia w wyborze tej najpiękniejszej ;)
Obrazek
....miłość nie ustaje....
Jagusia
Members
Members

Status rodzinny: żonka :)
Data ślubu: 5 września 2009

Post przez asiulkaxoxo » 25 lut 2011, 07:10

Ja znalazłam już suknie slubna ale niestety trzeba będzie ja przerobic bo ja mam bardzo dziwna figure i kazda sukienka która zakładałam to w pewnych miejscach po prostu nie lezy . doszlam do wniosku ze kupie ta która mi się podoba i najwyżej troche ją przerobie ;-) bo już mnie trafia jak slysze moja swiadkowa ze może dzis się uda znaleźć na mnie sukienke ;/ Teraz mam problem jaki bukiet do niej dobrac bo sukienka jest lekko ecru ( nie chcialam takiej bialej bialej ) . Do białego pasuje zasadniczo wszystko a do ecru ? jakie kwiaty i w jakich kolorach pasuja ? Podobaja mi się tulipany, ale one chyba ladniej by się komponowaly z biała suknia a nie ecru ;( żółte tulipany odpadaja bo mi się kompletnie nie podobaja , SA Az zbyt zolte ( zbyt intensywne ) , myślałam o herbacianych rózach ? miala ktoras z was do czynienia z takim bukietem ? A może tez macie sukienki ecru i pochwalicie się jaki bukiet do niej dobrałyście ? :D Acha – włosy mam do ramion w kolorze złotego brązu ( taki bardzo ciepły kolor ) ładnie się swieca na złoto w swietle ;)
asiulkaxoxo
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: panna

Post przez czarnadama02 » 9 mar 2011, 11:45

Ja szyję swoją suknię w salonie który mi poleciła koleżanka, a ona z kolei trafiła tam bo jej siostra też tam szyła swoją suknię. Nie miałam kompletnie czasu na chodzenie po salonach i wybrałam polecone miejsce. Już na pierwszym spotkaniu zamówiłam swoją suknię. Bardzo miłe Panie wybrały odpowiednią suknię do mojej figury, ja naniosłam tylko pewne modyfikacje do fasonu gdyż noszę rozmiar 44 i dla mnie najważniejsze jest to żebym, się czuła komfortowo. Suknia jest szyta na miarę. Mają tam też wiele innych pięknych sukien kilku marek, ale akurat ja zdecydowałam się na szycie indywidualne a to właśnie z uwagi na to że zależało mi na kilku elementach w sukni których żadna inna nie miała naraz.
Dlatego też, z uwagi na pozytywne opinie o tym salonie, bardzo miłą i fachową obsługę jak również dużo komfortu przy przymierzaniu sukien oraz spotkaniach z krawcową bardzo polecam – xxxxxxxxx
Ostatnio edytowano 9 mar 2011, 13:17 przez Administrator, łącznie edytowano 1 raz
Powód: bez kryptoreklamy bardzo proszę
czarnadama02
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: Panna

Post przez malwinaj » 22 gru 2013, 15:48

Ja jakoś z wyborem sukni ślubnej problemu większego nie miałam. Zawsze mi się marzyła oryginalna, nietuzinkowa i czerwona. Taką też znalazłam w miłej cenie w kolekcji Royal Splendor. Większy problem miałam z wyborem butów do sukni hehe ;) To była prawdziwa masakra. Się naszukałam tygodniami: szukałam w necie i sklepach.
malwinaj
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: mężatka

Post przez malwinkaa2 » 24 kwi 2015, 12:19

Na czerwoną chyba bym się nigdy nie zdecydowała. Zobacz tutaj mają całkiem ciekawe modele, może akurat coś Ci wpadnie w oko? przynajmniej wybierz jaki fason Cię interesuje:)
malwinkaa2
I
I

Status rodzinny: mężatka

Post przez KwiatekD » 12 maja 2015, 11:26

Przy takich wymiarach odpada beza i bombka;) przymierz może coś w stylu greckim, czyli suknię długą i prostą, powinna wydłużyć optycznie sylwetkę. Poszukaj czegoś co nie będzie miało ozdób w okolicach bioder, bo możesz je optycznie poszerzyć i dobrze, żeby nie była odcinana w ich okolicach;)
Z Damy Radę na pewno damy radę odpowiednio ugościć Naszych gości weselnych :)
KwiatekD
Nowy User
Nowy User

Post przez Karinka » 27 cze 2015, 21:58

KwiatekD dzięki za rady! Mam bardzo podobną figurę, więc mi też się przydadzą ;)
Karinka
Nowy User
Nowy User

Post przez marysia88 » 20 paź 2015, 09:12

Wybór sukni ślubnej to chyba najważniejsza i najtrudniejsza decyzja dla pani młodej :) Gdy macie wątpliwości drogie narzeczone zapraszam na http://weselnik.tumblr.com/ można na tym portalu znaleźć fajny artykuł mówiący o tym właśnie jaką suknie ślubną wybrać, jakie są obowiązujące trendy. Uważam że może ten portal komuś pomóc.
marysia88
III
III

Post przez Maylena » 18 lut 2016, 13:03

A myślałaś może o używanej sukni ślubnej? Kosztuje o wiele mniej niż szyta na zamówienie a z wyglądu i tak nikt nie zobaczy różnicy. Poszukaj na różnych stronach tego typu np: http://www.sprzedajsuknie.pl. Ceny są przeróżne, coś wybierzesz z pewnością.
Maylena
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: Mężatka

Post przez marysia88 » 24 lut 2016, 20:40

Można poprzeglądać zestawienia takie jak "modne suknie ślubne 2016" i poszukać w ten sposób inspiracji. A nuż może znajdzie się tą idealną, wymarzoną suknię ślubną :)
marysia88
III
III

Post przez Maylena » 30 lip 2016, 08:20

W Internecie jest sporo porad w tym względzie. Wystarczy się trochę rozejrzeć.

http://www.sprzedajsuknie.pl/
Maylena
Nowy User
Nowy User

Post przez magnolia28 » 31 sie 2016, 19:55

Dobry salon sukni ślubnej zatrudnia osoby kompetentne, które będą potrafiły pomóc w doborze odpowiedniej sukni. Doradzą, jaki model, jaka długość, jaki dekolt - kierując się np. Twoją sylwetką czy typem urody :) No ale zawsze też warto mieć wsparcie przyjaciółki czy mamy, aby ktoś bliski doradził :)
magnolia28
Nowy User
Nowy User

Post przez amela30 » 31 paź 2016, 11:01

No właśnie ja zabrałam Mamę, ale jej się moja suknia ślubna nie podoba, tzn. podoba jej się wszystko, ale twierdzi, że za duży dekolt :(
amela30
Nowy User
Nowy User

Post przez sandra78 » 1 lis 2016, 18:40

A co myślisz o tym by wybrać suknie ślubne w stylu boho ? :) Bardzo podoba mi sie ten styl :) W dodatku wydaje mi się, że jest to idealne rozwiązanie, gdy szukamy czego oryginalnego, bo suknie te wyróżniają się na tle innych sukien ślubnych!
sandra78
I
I

Post przez iwonka29 » 1 gru 2016, 11:14

Ja postawiłam na taką suknię http://emmimariage.pl/blog/2015/11/18/carisma/, moim zdaniem jest klasyczna :) I pasuje do mojej figury :)
iwonka29
Nowy User
Nowy User

Post przez basiakozak » 31 gru 2016, 16:56

iwonka29 napisał(a):Ja postawiłam na taką suknię http://emmimariage.pl/blog/2015/11/18/carisma/, moim zdaniem jest klasyczna :) I pasuje do mojej figury :)

Również kupuję suknię w Emmi Mariage, mają tam super wybór - piękne te suknie :) Długo szukałam swojej wymarzone, aż wreszcie znalazłam w kolekcji na 2017 :)
basiakozak
Nowy User
Nowy User

Post przez dominika29 » 2 lut 2017, 10:01

A moja suknia ślubna będzie wyglądać tak: Obrazek :)
dominika29
Nowy User
Nowy User

Post przez helawasilewska » 6 cze 2017, 11:33

Najlepiej to pójść do dobrego salonu sukien ślubnych, gdzie pomogą w wyborze takiej sukni. Jak ktoś się na tym zna to lepiej doradzi jaka suknia pasuje do danego typu figury.
Nie można zapominać,że wszystko ze sobą musi też współgrać,wiec przed wyborem sukni należy mieć też wybraną już fryzurę.A wybierając jasną suknię nie należy zapominać,a wybielaniu zębów,żeby nie odrózniały się zbytnio na tle sukni.
helawasilewska
Nowy User
Nowy User

Post przez zyga1111 » 13 cze 2017, 17:50

Co racja to racja,własnie myśle o wybielaniu.
zyga1111
Nowy User
Nowy User

Data ślubu: 24 września 2017
Miejsce ślubu: Szczecin

Post przez anushka87 » 1 sie 2017, 21:40

Jeśli chodzi o suknie ślubne Warszawa, to zdecydowanie polecam salon Emmi Mariage. Ja również mam stamtąd swoją sukienkę. Uważam że oferują bardzo dobry stosunek jakości do ceny - moja suknia jest dopracowana w każdym calu :) Teraz jest w ostatnich poprawkach, troszkę schudłam, a we wrześniu mój wielki dzień:)
anushka87
Nowy User
Nowy User