Wzór umowy z zespołem muzycznym

Oprawa muzyczna na wesela godna polecenia.

Post przez kasik » 13 sie 2010, 08:20

I jeszcze jest mi potrzebna umowa z zespołem muzycznym na wesele. Czekam w takim razie na takie umowy i może sugestie na co zwrócić szczególnie uwagę...
kasik
Nowy User
Nowy User

EkspertWeselny.pl poleca

Pan Polecacz
II
II

Status rodzinny: narzeczony
Data ślubu: 5 sierpień 2011
Miejsce ślubu: Warszawa

Post przez Jolanta » 13 sie 2010, 19:57

To i zamieszczam także wzór umowy z zespołem weselnym. Mam nadzieję, że się przyda ;)

UMOWA Z ZESPOŁEM WESELNYM
Jolanta
VII
VII

Post przez agatos » 19 wrz 2010, 20:34

Jolanta napisał(a):To i zamieszczam także wzór umowy z zespołem weselnym. Mam nadzieję, że się przyda ;)

UMOWA Z ZESPOŁEM WESELNYM

Witam

Tę umowę trzeba dopracować...
Nie chce mi się rozpisywać na ten temat, tylko kilka przykładów:
- nie jest to umowa o dzieło - jak już to umowa zlecenie,
- pkt 6. - co to znaczy "profesjonalny"? Każdy przez to słowo może rozumieć coś innego. Dla jednego gitara za 100zł będzie profesjonalna dla innego za 3 tysiące. Co to znaczy również "bogata dyskografia". Dyskografia to np zbiór własnych płyt zespołu a nie repertuar (bo pewnie o to chodziło)!
- zespoły muzyczne (jeśli chodzi o oprawę muzyczną) nie mają obowiązku opłacać ZAIKSu, obowiązek ten spoczywa w każdym wypadku na organizatorze imprezy.
agatos
Nowy User
Nowy User

Status rodzinny: mężatka

Post przez margolcia » 20 wrz 2010, 12:56

Dobrze, ze piszesz, inni na tym skorzystają ;)
Wiadomo, że te umowy to tylko wzory, a każdy zmienia je według swych potrzeb. Zamiast punktu o bogatej dyskografii, można zawrzeć punkt, że repertuar jest wybierany wspólnie z parą młodą, a zespół podczas zabawy weselnej ma ściśle trzymać się tych ustaleń.
Zamiast punktu o profesjonalnym zespole - można napisać np. czego się od niego wymaga: śpiewania, grania, zachęcania gości do biesiady, tańców. Że przerwy, które zespół będzie sobie robił mają być krótkie, żeby zespół nie przesiedział przy jedzonku pół wesela itp...

Jeśli chodzi o ZAiKS, to płaci za niego organizator (czyli para młoda). Ale często właściciele restauracji, sal, lokali maja już podpisaną taką umowę z Zaiksem, i w koszty wynajmu wliczają tę opłatę. Para Młoda podpisując umowę związaną z wynajęciem lokalu musi po prostu zapytać się, czy ta sala ma podpisaną taką umowę.
margolcia
VIP
VIP